VÁNOČNÍ DVOJBOJ

Otevřený závod pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet silové disciplíny tak trochu jinak ????, zasoutěžit si o hodnotné ceny a zároveň podpořit dobrou věc !!!

Všeobecná ustanovení

Pořadatel: Fitness Ural
Datum konání: neděle 15. prosince 2019
Místo konání: FITNESS URAL, K.H. Borovského 1927, 35601 Sokolov

Přihlášky: Zaslat nejpozději do pátku 13. 12. 2019 na adresu [email protected] nebo osobně na recepci Fitness Ural.
Přihláška musí obsahovat – celé jméno, datum narození, telefonní číslo, soutěžní a váhovou kategorii (může se změnit, rozhoduje tělesná hmotnost v den závodu).


!!! KAPACITA ZÁVODU JE MAXIMÁLNĚ 64 ZÁVODNÍKŮ !!! ( 4 kategorie – max 16 závodníků v každé )

Startovné: 350 Kč

Startovné zaplatit do 13. 12. 2019 na účet č.: 107-8464090207/0100 (do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno) nebo osobně na recepci Fitness Ural.

Podmínka účasti: Včas a řádně zaslaná přihláška, uhrazené startovné a průkaz totožnosti. Soutěže se nesmí zúčastnit sportovci s právě probíhajícím dopingovým trestem.

Soutěž se řídí dle pravidel VÁNOČNÍHO DVOJBOJE a v duchu zachování myšlenky Fairplay.

Informace: [email protected]

Soutěžní kategorie:

JUNIOR – určená pro závodníky od 15ti do 18,999ti let bez rozdílu tělesné hmotnosti
MUŽI do 95kg – určená pro závodníky od 18ti let s tělesnou hmotností do 95 kg
MUŽI nad 95kg – určená pro závodníky od 18ti let s tělesnou hmotností nad 95kg
ŽENY – bez rozdílu věku a tělesné hmotnosti

Soutežní disciplíny:

Benčpres na maximální počet opakování

Mrtvý tah s AXLE osou nadhmatem

 Časový program závodu

Vážení: 11.00 – 12.00</span na recepci Fitness Ural – každý závodník se může jít zvážit pouze jednou. Mužům se vypočítává 80% z navážené hmotnosti, ženám 50%. Hmotnost na čince při benčpresu se bude nakládat s přesností na 0,5 kg.

Příklad: Závodník naváží 81,6kg … 80% = 65,28 kg … tzn. že na činku mu bude naloženo 65,5kg. V případě, že 80% bude mít hodnotu do 65,25 kg, na činku bude naloženo 65 kg.

Soutěž: 12:30 -15:30 hod

Po skončení soutěže bude zahájeno vyhlašování a ocenění všech závodníků. Předpokládaný konec soutěže se může změnit.

Pravidla, průběh a hodnocení závodu

Soutěž začíná BENČPRESEM. Pořadí nástupu závodníků určuje hmotnost na čince a to vzestupně. Každý závodník má jeden pokus, při kterém se snaží udělat co největší počet opakování s 80% své tělesné hmotnosti. Počet platných opakování určí pořadí závodníků v benčpresu. Obě nohy se musí dotýkat země, při tlaku musí být činka dotlačena do rovných rukou, pauza mezi opakováními max. 3 vteřiny v pozici nahoře.

Na MRTVÝ TAH budou závodníci rozděleni do skupin (max. 16 závodníků). Každá skupina absolvuje 3 pokusy. Nejvyšší dosažená zdvihnutá váha se vydělí tělesnou hmotností závodníka a tím se získá bodové ohodnocení, které určí pořadí závodníků v mrtvém tahu. Mrtvý tah musí být proveden nadhmatem do narovnaných zad i nohou. Nebude uznáno, pokud bude činka „nadhazována“ stehny.

Součet pořadí z obou disciplín rozhodne celkovém umístění závodníků.

Povolené vybavení – bandáže na zápěstí, bandáže na kolena, opasek a magnesium, singlet.

Nejsou povoleny neoprenové bandáže na lokty (na benčpres), trhačky, rukavice (na mrtvý tah) a jakékoliv lifterské podpůrné drezy.

Tituly a ceny:

Závodníci na prvních 3 místech z každé kategorie obdrží hodnotné ceny, ostatní závodníci obdrží účastnické balíčky sportovní výživy.