Ozvěte se nám: +420 792 303 150 | [email protected]

Rozvrhy a rezervace
Loading...

Krav maga a Krav maga pro juniory a děti

Neboli volně přeloženo Boj z blízka je Izraelský sebeobranný systém, jehož základy sahají do bývalého Československa. Výukou Krav Maga se zabýváme v Karlovarském kraji od roku 2014.  

Civilní verze se zaměřuje především na případy obrany proti jednomu i více útočníkům včetně případů, kdy jsou útočníci ozbrojeni noži, pistolemi či dalšími zbraněmi. Neméně důležitými tématy, kterým civilní verze KM věnuje pozornost, jsou: jak se zachovat ve stresových situacích, jak správně využít řízenou agresivitu a umět improvizovat ve vypjatých situacích. 

Pro zvládnutí předchozích dovedností se využívají speciální cvičení během tréninků, kdy se postupuje od jednoduchých sebeobranných technik až po realistické simulace ohrožení/útoku a to ať se jedná o rychlost, tempo, počet útočníků či viditelnost, ale i přes maximální snahu o navození realistických podmínek útoků a ohrožení je vždy kladen velký důraz na bezpečnost studentů. 

Krav Maga je vhodná pro osoby hledající skutečnou sebeobranu, tak i pro ty, co si chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti na poli bojových sportů.  

Pozornost věnujeme strečinku, posilování a celkové fyzické kondici. Studenti si pochvalují zvýšení sebevědomí, zlepšení postavy, růst svalů a úbytek kilogramů :-) 

Děti ve věku 5-9 let, 10 a více.

Tréninkový program je speciálně navržený pro děti a dospívající. U nejmladších dětí je náplní řada her, které pomáhají s koordinací, rozvíjí motoriku, celkovou pohyblivost a zvyšují fyzickou zdatnost. Techniky jež pomáhají při řešení ohrožujících situací, jsou do programu zakomponovány citlivě a nenásilně.

Výuka se zaměřuje také na reálné problémy, se kterými se děti setkávají nejčastěji ve svém věku. Čím vyšší je věková kategorie, tím více se trénink podobá tréninku pro dospělé. Krav Junior je určený pro všechny dívky i chlapce.

Tréninky jsou skupinové s individuálním přístupem. Program tréninků je hravý, zaměřený na rozvoj fyzické zdatnosti i schopnosti řešit rizikové situace.

Co je na trénink potřeba? 

Na tréninky stačí boty, které nedělají šmouhy, dlouhé kalhoty, nebo kraťasy a triko.

Co tréninky dětem přinesou? 

  • Přípravu na krizové situace, zejména na jejich včasné rozpoznání a prevenci. 

  • Dovednost řešit problémy se svými vrstevníky (např. problém šikany), ale i vážnější typy ohrožení ze strany dospělých. 

  • Zvýšení fyzické zdatnosti, ohebnosti, akci a zábavu. 

  • Zvednutí sebevědomí v návaznosti na viditelné úspěchy a pokroky během každého tréninku. 

  • Zvládání emoce, zlepšení koncentrace, komunikačních dovedností a v neposlední řadě trénink v sebekázni. 

Rozpis tréninků

Pondělí a středa
15:00h – 15:45h děti 6-9 let
16:00h – 17:00h junioři 10-15 let
17:15h – 18:45h dospělí

Přejít nahoru
Google2