menu close menu

Krav maga

Civilní verze se zaměřuje především na případy obrany proti jednomu i více útočníkům včetně případů, kdy jsou útočníci ozbrojeni noži, pistolemi či dalšími zbraněmi. Neméně důležitými tématy, kterým civilní verze KM věnuje pozornost, jsou: jak se zachovat ve stresových situacích, jak správně využít řízenou agresivitu a umět improvizovat ve vypjatých situacích.

Pro zvládnutí předchozích dovedností se využívají speciální cvičení během tréninků, kdy se postupuje od jednoduchých sebeobranných technik až po realistické simulace ohrožení/útoku a to ať se jedná o rychlost, tempo, počet útočníků, viditelnost či místo (např. se také pořádají semináře CQB (close quarter battle) pro širokou veřejnost, kde se trénuje v dopravních prostředcích kupř. v autobuse, tramvaji, metru a starých budovách). Ale i přes maximální snahu o navození realistických podmínek útoků a ohrožení je vždy kladen velký důraz na bezpečnost studentů.

Krav Maga je styl zajímavý jak pro osoby hledající skutečnou sebeobranu, tak i pro ty, co si chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti na poli bojových sportů. Krav Maga je zkrátka stylem, který nabízí nejefektivnější techniky obrany před všemi typy útoků.

Pozornost věnujeme strečinku, posilování a celkové fyzické kondici. Studenti si pochvalují zvýšení sebevědomí, zlepšení postavy, růst svalů a úbytek kilogramů :-)

Co je na trénink potřeba?

Na tréninky stačí boty, které nedělají šmouhy, dlouhé kalhoty a triko.